mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

test prędkości internetu
Internet

Jak zrobić test prędkości internetu?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnego człowieka bez internetu. Tak naprawdę korzystamy z niego na co dzień, nie tylko dla rozrywki lub w poszukiwaniu informacji, ale również ze względu na pracę. Chociaż internet jest usługą coraz tańszą, za coraz lepsze parametry, tak naprawdę bywa i tak, że sporo płaci się za szybki internet, który wcale nie jest tak szybki.

Problemy z szybkim internetem


Podpisując umowę z dostawcą internetu na określony czas, zawsze zgadzamy się na jakąś konkretną prędkość internetu, za którą będziemy płacić. Oczywiście dostawcy internetu zabezpieczają się na wypadek sytuacji, gdyby prędkość była niższa. Czasami tak dzieje się z różnych powodów. Przecież wszędzie zdarzają się awarie. Bywa jednak i tak, że pomimo wysokich opłat za szybki internet, który potrzebny jest na przykład do pracy, tak naprawdę nie otrzymujemy tego, co gwarantuje dostawca. Co wtedy? Po czym poznać, że internet jest ważniejszy? To proste. Strony ładują się powoli, filmy odtwarzane w popularnych serwisach nie chcą się ładować, zacinają się, są trudności w połączeniach na komunikatorach. Co wtedy? Warto zrobić test prędkości internetu

Test prędkości internetu


Test prędkości internetu można zrobić tak naprawdę w każdej chwili. Wystarczy poszukać takiego testu online na jednej z dostępnych darmowych stron, a następnie postępować zgodnie z krokami, które są tam przedstawione. To dosyć proste działanie, dlatego z reguły każdy radzi sobie bez problemu, nie trzeba korzystać z pomocy specjalistów. Jeśli podczas jednorazowego testu okaże się, że prędkość internetu jest zdecydowanie niższa, warto zapisać swój pomiar. Następnie robić go nawet kilka razy dziennie. Jeśli zauważy się, że prędkość internetu jest cały czas obniżona, a kilkudniowe pomiary wykazują, że dostawca internetu nie wywiązuje się ze swojej umowy, najlepiej zgłosić się do punktu obsługi.

Co po teście prędkości internetu?


Co zrobić, gdy pomiary prędkości internetu dostępnymi testami wykażą, że dostawca nie wywiązuje się ze swojej umowy? Po prostu reagować. Warto wtedy zadzwonić do punktu obsługi klienta, a następnie poinformować o swoich obserwacjach. Dzięki temu można dochodzić swoich praw, które są zagwarantowane w umowie. Warto tylko zwrócić uwagę na zapisy dotyczące prędkości. Czasami widełki określone w umowie są na tyle szerokie, że dostawca może ograniczyć prędkość sprzedawanego internetu, nie ponosząc za to żadnych konsekwencji. To punkt, który trzeba dobrze przeanalizować już na etapie podpisywania umowy.