mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

odkurzacz jaki wybrać
Multimedia

Jak wybrać najefektywniejszy odkurzacz?

Wśród podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego z całą pewnością można wyróżnić odkurzacz. Warto dowiedzieć się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Siła uciągu

Wśród najważniejszych czynników, które są związane z wyborem odkurzacza do domu, można przede wszystkim wymienić siłę uciągu. Jest to moc, z jaką odkurzacz będzie wciągał zanieczyszczenia znajdujące się na podłogach i innych powierzchniach. Wiele osób błędnie sprawdza moc odkurzacza, jednak może nie mieć ona bezpośredniego przełożenia na siłę uciągu. Natomiast odkurzacze o wysokiej mocy najczęściej będą zużywać większe ilości energii elektrycznej.

Dobre filtry

Kolejnym istotnym aspektem wyboru odkurzacza do domu jest wybór modelu z dobrymi filtrami. Jest to bardzo istotne, jeśli w domu zamieszkują małe dzieci, alergicy lub osoby chorujące na astmę. Niedokładne odkurzanie może być dla nich bardzo problematyczne, a odkurzacz ze słabej jakości filtrami może nie być w stanie zebrać wszystkich zabrudzeń. Oprócz tego warto również pamiętać o regularnej wymianie filtrów, aby przedłużyć żywotność całego urządzenia.

Uniwersalność

Odpowiedzią na pytanie „odkurzacz jaki wybrać?” jest również uniwersalność. Odkurzacz do domu powinien być dość uniwersalny, aby codzienne korzystanie z niego było wygodne. Dlatego warto zadbać o ten aspekt i podczas wyboru zwrócić uwagę na takie elementy jak obecność różnych końcówek do odkurzania, teleskopową rurę, a także duży zasięg pracy. Oprócz tego można się również zdecydować na niektóre udogodnienia, co dotyczy odkurzania innych powierzchni niż podłoga. Wśród nich można na przykład wymienić wnętrze samochodu.

Rodzaj systemu

Podczas wyboru odkurzacza istotny jest również rodzaj systemu, który się w nim znajduje. W obecnych czasach w sprzedaży dostępne są zarówno urządzenia workowe, jak i bezworkowe. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. W przypadku urządzeń bezworkowych nie trzeba używać problematycznych worków, jednak istnieje konieczność regularnego czyszczenia wnętrza odkurzacza oraz usuwania z niego nieczystości. Dlatego nie każdy klient będzie się chciał zdecydować na takie rozwiązanie, które wymaga od niego więcej pracy niż zwykła wymiana worka.

Warunki gwarancji

Warunki gwarancji to kolejny ważny aspekt zakupu odkurzacza do domu. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie odkurzacza, ponieważ gwarancja może być pomocna podczas wystąpienia awarii odkurzacza lub jego całkowitego zniszczenia. W niektórych przypadkach pewne istotne elementy odkurzacza w ogóle nie są ujmowane w gwarancji, dlatego warto uważać na takie zapisy podczas zawierania umowy kupna.