mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

białe tło do zdjęć
Fotografia

Jak wybrać białe tło do zdjęć?

Zdjęcia szczególnie portretowe wymagają dużego przygotowania. Dlatego też każdy profesjonalny fotograf powinien mieć podstawowe narzędzia do pracy, które pozwolą mu umożliwić zrobienie idealnych zdjęć. Warto więc poznać, co się przyda do takich profesjonalnych zdjęć.

Jakie tło wybrać na zdjęcia portretowe?

Przede wszystkim profesjonalny fotograf musi wybrać odpowiednie tło, które będzie idealnie pasowało do modeli. Dlatego też najczęściej wybiera się do tego białe tło, które świetnie może dekorować każde zdjęcia, nie tylko portretowe. Takie białe tło do zdjęć pozwala na to, by wykorzystać wszystkie zalety modeli, którzy przychodzą na taką sesję zdjęciową. Wybierając tło do zdjęć, należy też przemyśleć, jaki będzie nam potrzebny materiał oraz jego rozmiar, gdyż wszystko to będzie widoczne na zdjęciach.

Jaki rozmiar tła wybrać do zdjęcia?

Warto wybrać taki rozmiar tła, który pomieści nie tylko jedną osobę, ale także całą rodzinę, dzięki czemu będziemy mogli zrobić naturalne zdjęcia bez potrzeby używania programów do powiększania teł. Należy też pamiętać, że rozmiar tła trzeba wybierać zarówno wszerz, jak i wzdłuż, przez co model będzie mógł swobodnie stanąć na takim tle i nie będzie widać żadnych innych elementów, które są dookoła tła. Rozmiar tła ma również znaczenie, zwłaszcza gdy do zdjęć przychodzi kilkuosobowa rodzina i wszyscy muszą zmieścić się w kadrze. Dobrze dobrany rozmiar tła daje także to, że fotograf ma mniej obróbki zdjęcia, co sprawia, że zdjęcie jest szybciej gotowe do odbioru dla klienta.

Jaki materiał tła wybrać?

Materiał tła ma także ogromne znaczenie, dlatego też jest kilka rodzajów dostępnych tkanin w sklepach dla fotografów. Dzięki temu każdy fotograf może wybrać takie tło, które mu najbardziej pasuje. Wybierając dany materiał, trzeba pamiętać także o tym, że ma ono wpływ na światło oraz na to, jak wygląda po rozwinięciu. Niektóre tkaniny, z których są zrobione tła, mogą odbijać światło, co nie jest zbyt korzystne zarówno dla fotografa, jak i dla modeli. Bardzo popularnymi tłami, które się wybiera to przede wszystkim: winyl, drewno, polipropylen czy też są dostępne tła papierowe. Każdy materiał jest inny i inaczej jest odporny na różne czynniki zewnętrzne. Trzeba mieć to także na uwadze, jeśli chcemy mieć tło używane przez kilka sezonów. Dlatego też bardzo często wybierane są białe tła do zdjęć winylowe, gdyż materiał ten jest niesamowicie odporny na różne zagniecenia.

Jak przechowywać tło na zdjęcia?

Szczególnie białe tła na zdjęcia trzeba przechowywać najlepiej w oryginalnej tubie, w której są kupowane tła. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic się z nim nie stanie i będzie mogło swobodnie czekać na kolejne zdjęcia. Ma to ogromne znaczenie, gdyż białe tło może się szybko pobrudzić lub zniszczyć, a dobrze przechowane może posłużyć fotografowi przez kilka sezonów.

Wybór białego tła do zdjęć wbrew pozorom nie jest takim prostym zadaniem. Trzeba mieć na uwadze kilka najważniejszych aspektów, które pomogą nam w tym, by tło mogło służyć nam przez długie lata bez żadnych uszkodzeń.