mp-foto.pl

mp-foto.pl – fotografia, multimedia, lifestyle

fotograf na ślub
Fotografia

Fotograf na ślub – jak zwiększyć szansę na zadowolenie z jego usług?

Wybór fotografa ślubnego nie jest trudnym zadaniem. Jeśli jednak ma zakończyć się powodzeniem, narzeczeni muszą odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Najważniejsze z nich związane jest z tym, jakie są ich oczekiwania wobec zdjęć ślubnych. Podczas gdy jednym parom wystarczą takie, które dokumentują to ważne wydarzenie, inne będą zadowolone przede wszystkim z fotografii, które same będą snuć pewną historię opowiadając o emocjach, które pojawiają się w tym szczególnym dniu.

Nie tylko to, co na stronie

Wiedząc, jakie zadania ma do zrealizowania fotograf na ślub można przystąpić do poszukiwania tego, którego praca będzie odpowiadać narzeczonym. Osoby zawodowo zajmujące się fotografią ślubną zwykle nie ukrywają swoich prac. Zdjęcia wykonane przez nie można znaleźć zarówno na firmowych stronach internetowych, jak i w mediach społecznościowych. Każde z nich pozwala na ocenę, czy jakość i stylistyka fotografii odpowiada narzeczonym. Oglądanie pojedynczych zdjęć może być jednak pułapką.
Podziwiając jedynie najpiękniejsze ujęcia trudno ocenić, czy całość pracy fotografa jest równie dobra. Może się przecież okazać, że na realizację przygotowaną dla klientów składają się także zdjęcia znacznie gorszej jakości. Jeśli osoba, z którą chce się nawiązać współpracę, stroni od pokazywania reportaży czy też historii ślubnych w całości, może być to znak świadczący o tym, że nie jest to najlepszy wybór.

Spotkanie szczególnej wagi

Po obejrzeniu wielu zdjęć i wyborze najciekawszej oferty można zacząć negocjować warunki indywidualnego kontraktu. I choć można robić to na wiele sposobów, nadal najlepszym z nich jest spotkanie z fotografem. Nie jest to konieczność, wiele par podkreśla jednak, że nic nie ułatwia decyzji tak bardzo, jak okazja do rozmowy, zadawania pytań i rozwiewania rodzących się wątpliwości na bieżąco, a nie w trakcie wymiany maili.
Do spotkania powinna zresztą starannie przygotować się każda ze stron. Narzeczonym zaleca się spisanie wszystkich nurtujących ich pytań. Fotograf na ślub z pewnością nie poczuje się urażony, że znajdzie się w ich ogniu. Przeciwnie, będzie zadowolony, że trafia na osoby, z którymi może współpracować profesjonalnie, bez miejsca na niedomówienia.

Umowa – gwarant satysfakcji

Wielu osobom wydaje się, że podpisanie umowy z fotografem jest wyłącznie formalnością, a tym samym nie trzeba przywiązywać do niej szczególnie dużej wagi. Okazuje się jednak, że tego rodzaju podejście nie tylko nie jest wskazane, ale również, że może prowadzić do wielu nieporozumień. Przed podpisaniem umowy warto więc znaleźć czas na jej uważne przeczytanie, a jeśli rodzi jakiekolwiek wątpliwości – na ich rozwianie. Dla profesjonalnego fotografa ślubnego z pewnością nie będzie to problemem.