mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

laptop gamingowy hp
Multimedia

Laptop gamingowy HP – co oferuje znana firma komputerowa?

Nowe gry wideo bez wątpienia wymagają od komputerów najlepszych komponentów, zwłaszcza jeśli gra ma chodzić płynnie na najwyższych ustawieniach graficznych. Gracze często są zdania, że laptopy nie nadają się do profesjonalnego gamingu, a niektórzy krytykują nawet osoby, które używają laptopów do grania w mniej wymagające gry. Tymczasem na rynku znajduje się wiele laptopów gamingowych, które potrafią zapewnić rozgrywkę na najwyższym poziomie. Dobrym przykładem jest chociażby oferta laptopów dla graczy znanej firmy HP. Co dokładnie się na nią składa?

HP Pavilion Gaming Laptop 15-dk090no

Ten laptop gamingowy HP jest zdecydowanie jednym z najlepszych laptopów dostępnych obecnie na rynku. Oczywiście ma on świetny, pełnowymiarowy ekran i podświetlaną klawiaturę numeryczną, jednak tym co zadziwia najbardziej jest jego znakomita specyfikacja. Sprzęt ma 8 gigabajtów Ram (z miejscem na dodatkowe 24 gigabajty), nowoczesny dysk SSD mieszczący aż 512 gigabajtów plików oraz procesor Intel Core i5 należący do dziewiątej generacji znakomitych procesorów. Tym co wyróżnia laptop gamingowy HP Pavilion Gaming Laptop jest jego najwyższej jakości karta graficzna – model GeForce GTX. Został on zaprojektowany z myślą o nawet najbardziej wymagających grach, dzięki czemu jako jedna z bardzo nielicznych kart graficznych do laptopów jest w stanie dorównać sprzętowi używanemu przy najlepszych komputerach stacjonarnych. Laptop ma też całą masę innych zalet, które z pewnością zaspokoją potrzeby każdego gamera.

OMEN 15-en0011 – laptop dla streamerów

Model Omen 15-en0011 został stworzony w oparciu o potrzeby gamerów regularnie transmitujących na żywo swoje rozgrywki. Choć ma o połowę mniej pojemny dysk SSD co laptop z poprzedniej części artykułu, to dorównuje mu pamięcią RAM i posiada jeszcze lepszy procesor oraz kartę graficzną. O ile ta pierwsza część to zupełnie inny model niż w przypadku laptopa marki HP Pavilion Gaming – procesor AMD Ryzen™ – to również zastosowano w nim kartę graficzną GeForce GTX. Jest to jednak model następnej generacji, który potrafi sprostać jeszcze większym wymaganiom, jakie narzuca mu jednoczesne odtwarzanie wymagających gier wideo oraz prowadzenie streamów online z użyciem kamery internetowej i mikrofonu. Znalezienie lepszego laptopa gamingowego niż HP OMEN 15 graniczy z cudem, a jego użytkownicy będą mogli konkurować nawet z właścicielami bardzo drogich komputerów stacjonarnych.

Oczywiście firma HP oferuję też całą gamę innych laptopów dla graczy, jednak te dwa modele wydają się być najbardziej godne polecenia.