mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

pralka i suszarka zestaw
Multimedia

Jaką pralkę i suszarkę wybrać? Idealny zestaw dla Ciebie!

Kupno pralki i suszarki nie jest prostą sprawą. Pralki i suszarki dostępne są w różnych zestawach, dlatego wybór jest duży i ciężko się zdecydować na najlepsze rozwiązanie. Jak wybrać idealny zestaw? Na co zwrócić uwagę?

Pralka i suszarka zestaw marzeń

Wiele osób decyduje się na kupno zestawu – pralki razem z suszarką. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie dla dużych rodzin oraz osób mieszkających w mieszkaniach, w których nie ma suszarni. Na rynku dostępne są różnego rodzaju zestawy różnych marek, dzięki czemu każdy może dobrać idealny komplet dla siebie. Ale przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy dokładnie zapoznać się z opcjami i dostępnymi wariantami. Bo przecież pralka i suszarka muszą posiadać odpowiednie programy oraz opcje, które się Tobie przydadzą.

Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę?

Pierwszą podstawową sprawą podczas wyboru pralki jest jej załadunek. Wiele pralek standardowo pomieści prania o pojemności 6 kilogramów. Ale na szczęście niektórzy producenci wyszli na pomoc dużym rodzinom i na rynku możesz znaleźć pralkę, której załadunek wynosi 8 kilogramów. Jest to najlepsze rozwiązanie dla czteroosobowej rodziny. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest klasa energetyczna. Bo przecież nikt nie chce płacić dużych rachunków za prąd. Dlatego musisz zwrócić uwagę na to, ile prądu dany model zużywa. Istotną kwestią jest także niski poziom hałasu, dzięki czemu pranie można będzie nastawić nawet w nocy. No i oczywiście programy, które oferuje dany model. Wiele osób zainteresowanych jest krótkim cyklem prania, który przydaje się w każdej rodzinie. Niektóre modele oferują pranie nawet 15 minutowe. Także ważna jest różnorodność programów, czyli pranie delikatne, jedwab, bawełna lub są modele, które posiadają program kołdra.

Jak wybrać idealną suszarkę?

Wybór suszarki będzie dużo prostszy, jeśli zdecydujesz się na konkretny model pralki. Bo jeśli dany producent oferuje produkt, który Ci odpowiada, to na 90% suszarka w zestawie także sprosta Twoim wymaganiom. Niemniej jednak warto przyjrzeć się niektórym jej elementom. Ważne jest, aby suszarka miała program automatycznego suszenia, czyli suszenie kończy się w momencie, w którym urządzenie uzna dany poziom wilgoci za odpowiednie. Oczywiście ładowność także jest istotna, gdyż mając pralkę o ładowności 8 kg należy dobrać także suszarkę o takim samym załadunku. Kupując pralkę i suszarkę w zestawie można liczyć na taką samą klasę energetyczną, poziom hałasu oraz dostępność różnych programów. Dlatego decydując się na zakup pralki i suszarki należy przede wszystkim sprawdzić ofertę zestawów.