mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

telefon dla seniora
Smartfon

Jaki telefon dla seniora wybrać?

Mówi się, że w dzisiejszych czasach człowiek bez telefonu jest jak bez ręki. Faktycznie współcześnie bardzo trudno jest funkcjonować w społeczeństwie bez chociażby prostego telefonu – zwłaszcza odkąd na świecie pojawił się wirus COVID-19. Dotyczy to również seniorów, których to dzieci i wnuki muszą coraz częściej uczyć obsługi telefonu komórkowego. Tylko jaki telefon dla seniora będzie najlepszym wyborem? Klasyczna komórka, smartfon, a może model wyprodukowany specjalnie z myślą o najstarszych? Poniżej rozważymy wszystkie rozwiązania.

Stary telefon dla seniora, czyli najprostszy wybór

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość seniorów zwraca się ku starym modelom komórek z małym ekranem, klapką i ograniczonymi komponentami. Nic w tym dziwnego, w końcu takie rozwiązanie wydaje się być idealne dla starców i staruszek, którzy zwykle są sceptycznie nastawieni do nowinek technologicznych. Takie urządzenia są nie tylko stosunkowo tanie, ale również bardzo łatwe w obsłudze. Niestety zwykle pozbawiają użytkowników wszelkich wygód, jakimi cechuje się nowoczesny sprzęt elektroniczny, jak i funkcji zapewniającym bezpieczeństwo każdemu seniorowi.

Czy osoba starsza poradzi sobie ze smartfonem?

Wbrew temu co wiele młodych osób mogłoby pomyśleć starsza część polskiego społeczeństwa bardzo często używa smartfonów, niekiedy nawet wykorzystując ich pełne możliwości. Oczywiście nie warto kupować seniorowi nowego smarfona, jeżeli nie jest się pewnym czy poradzi on sobie z jego obsługą. Jednak jeśli ma się jakiś telefon, który „zbiera kurz” w szufladzie, nie zaszkodzi zapoznać z jego obsługą dziadka lub babci, a jeśli eksperyment się powiedzie, kupić im nowiutkiego smartfona. Szczególnie warto rozważyć zakup telefonu z dobrym aparatem i dużą ilością pamięci wewnętrznej, ponieważ prawie każdy senior ceni sobie możliwość robienia masy zdjęć i nagrywania filmów.

Specjalny telefon dla seniora – co go cechuje?

Wiele firm produkuje telefony komórkowe przystosowane do wszystkich oczekiwań i potrzeb osób starszych. Bardzo prosta obsługa, duża czcionka i ikony, błyskawiczny dostęp do listy kontaktów… To tylko niektóre z całej gamy przystosowań jakimi cechują się poszczególne modele telefonów dla seniorów. Warto też wspomnieć, że prawie każdy z nich jest wyposażony w przycisk S.O.S, z pomocą którego można błyskawicznie powiadomić rodzinę i bliskich o złym samopoczuciu lub nieszczęśliwym wypadku oraz wezwać pomoc. Wadą takich telefonów jest jednak ich cena – za najlepsze modele można zapłacić nawet ponad 1000 złotych.