mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

jak namierzyć telefon
Smartfon

Jak namierzyć telefon komórkowy? Wszystkie dostępne sposoby

Telefon komórkowy jest narzędziem, bez którego funkcjonowanie w społeczeństwie XXI wieku wydaje się być praktycznie niemożliwe. Skutkiem tak ogromnego znaczenia telefonów jest to, że ich zgubienie potrafi wywołać strach i panikę porównywalną do zgubienia portfela lub kluczyków od samochodu. Na szczęście zgubione lub skradzione urządzenia mobilne da się bardzo łatwo namierzyć, a istnieje nawet cała gama sposobów, aby tego dokonać. W tym artykule omówimy sobie wszystkie z nich, tak aby każdy wiedział jak odnaleźć swój telefon.

Jak namierzyć telefon dzięki funkcjom systemowym?

Zarówno telefony z systemem Android, jak i systemem IOS mają specjalne ustawienia, które umożliwiają znalezienie zgubionego urządzenia w kryzysowych sytuacjach. Umożliwiają one lokalizację poprzez GPS, jak i pokazanie informacji o ostatniej sieci Wi-Fi z jaką połączony był telefon. W zależności od wersji systemu, modelu urządzenia i paru innych czynników takie zabezpieczenia potrafią też robić znacznie więcej, na przykład powiadomić potencjalnego złodzieja o tym, że urządzenie jest śledzone. Wszystko co należy zrobić to wejść na odpowiednią dla urządzenia stronę internetową producenta, na której należy wpisać odpowiednie dane i zalogować się na konto Google, czy też konto Apple.

Zlokalizowanie urządzenia dzięki zewnętrznej stronie lub aplikacji

Ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, że istnieje bardzo wiele stron i aplikacji, które umożliwiają namierzenie zgubionego telefonu. Mogą one używać informacji przekazanych przez system GPS, sieci komórkowe, a nawet bezpośrednio namierzyć urządzenie po numerze telefonu. Z takimi rozwiązaniami należy jednak uważać, a na pewno nie korzystać z tych wymagających opłat, czy wysyłania SMS-ów weryfikacyjnych. Najczęściej są to aplikacje oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze od użytkowników. Dlatego też przed skorzystaniem z darmowej strony lub aplikacji do namierzania telefonu trzeba zrobić szybki, ale dokładny research co do rzetelności producenta, jak i samego rozwiązania.

Antywirus a namierzanie telefonu

Zastanawiając się jak namierzyć telefon w razie ewentualnego zgubienia w przyszłości, warto sprawdzić, czy zainstalowana aplikacja antywirusowa nie ma w sobie takiej opcji. Wbrew pozorom jest to bardzo często spotykane, a niekiedy takie aplikacje oferują jeszcze dokładniejsze rozwiązania niż producenci danego urządzenia. Mobilny antywirus może nie tylko wskazać lokalizację telefonu, ale również włączyć w nim sygnał dźwiękowy, zrobić zdjęcie z użyciem jego aparatu, a w razie skrajnych przypadków wykasować z niego wszystkie dane.