mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

jak sprawdzić stan konta
Lifestyle

Jak sprawdzić stan konta?

Wiele osób zastanawia się, jak sprawdzic stan konta posiadanego w banku. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Bankowość elektroniczna

Wśród różnych sposobów na sprawdzenie stanu konta bankowego można wskazać zalogowanie się w swojej bankowości elektronicznej. Jest to jedna z najszybszych oraz w pełni bezpiecznych metod umożliwiających podgląd stanu konta w banku. Bankowość elektroniczna dostępna jest dla klientów dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu, dlatego można z niej korzystać zawsze, gdy jest taka potrzeba. Stan konta najczęściej pokazywany jest bezpośrednio po zalogowaniu, dlatego trudno go przeoczyć.

Aplikacja mobilna

Kolejnym sposobem na sprawdzenie stanu konta w banku jest skorzystanie z dostępnej aplikacji mobilnej. Każdy bank ma stworzoną swoją aplikację mobilną. W celu sprawdzenia konta należy ją ściągnąć na telefon oraz w pozytywny sposób przejść weryfikację. Dzięki sprawdzeniu użytkownika uzyska on dostęp do swojego konta i będzie mógł się zalogować w aplikacji. W tym przypadku również saldo konta jest widoczne zaraz po zalogowaniu się i trudno je przeoczyć. Jest to łatwy i szybki sposób na sprawdzenie stanu konta, zwłaszcza jeśli dana osoba już wcześniej korzystała z aplikacji swojego banku.

Widok przed zalogowaniem

W niektórych bankowych aplikacjach możliwe jest sprawdzenie stanu konta nawet przed zalogowaniem się. W tym celu należy w odpowiedni sposób skonfigurować swoją aplikację i dostępna będzie taka opcja. Stan konta pojawi się bezpośrednio po uruchomieniu aplikacji, ale jeszcze przed zalogowaniem się do niej. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, jednak niektóre osoby mogą nie czuć się z nim komfortowo, ponieważ obawiają się, że stan ich konta zostanie zobaczony przez osoby trzecie.

Wartość procentowa

Stan konta w aplikacji banku może być pokazywany dwojako. Najczęściej jest to wartość gotówkowa, czyli konkretna kwota pieniędzy, jaką się posiada na koncie. Jednak stan konta może być również wyświetlany w formie procentowej. W tym celu również należy odpowiednio skonfigurować aplikację i wyznaczyć w niej kwotę do wartości procentowych, która będzie znana jedynie użytkownikowi aplikacji. Dzięki temu po włączeniu aplikacji nie będzie widoczna konkretna kwota, a jedynie jej procentowy wskaźnik. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które obawiają się, że ich stan konta podejrzy osoba trzecia, ponieważ wartość bazową można kształtować w dowolny dla siebie sposób.

Bezpieczeństwo

Sprawdzanie stanu konta w bankowości internetowej oraz w aplikacji banku jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem dla wszystkich użytkowników. Oprócz tego jest również dość szybkie i przebiega w sprawny sposób. Jednak warto w tym przypadku również zwrócić uwagę na konieczność upewnienia się, co do faktycznego adresu witryny internetowej banku, a także oryginalności jego aplikacji. Wszystkie nieścisłości powinno się na bieżąco wyjaśniać, ponieważ mogą powodować groźny wyciek danych z konta bankowego oraz niepożądane autoryzacje.

Bankomat

Sprawdzenie stanu konta możliwe jest również w bankomacie, jednak nie jest to tak szybkie rozwiązanie, jak zalogowanie się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Oprócz tego sprawdzanie salda konta w bankomacie w niektórych przypadkach może się wiązać z koniecznością poniesienia dodatkowej opłaty. Taki stan rzeczy najczęściej występuje w bankomatach obcych, które pobierają prowizję za działania realizowane przez klientów. Zobacz więcej na moje-ulubione-banki.pl

Oddział

Stan swojego konta bankowego można również sprawdzić podczas wizyty w oddziale lub na infolinii danego banku. Konsultanci mają podgląd konta bankowego klienta oraz mogą sprawdzić, ile dokładnie znajduje się na nim środków pieniężnych. Jednak podobnie jak w przypadku sprawdzania salda w bankomacie, rozwiązanie to jest bardziej czasochłonne niż sprawdzenie stanu konta w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej.