mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

jak skorzystać z finansowania faktur
Biznes

Jak skorzystać z finansowania faktur?

Czekasz, aż kontrahent zapłaci fakturę, ale potrzebujesz gotówki teraz? Chcesz opłacić bieżące wydatki? A może trafiła się niesamowita okazja, do której niezbędne są pieniądze – w tym momencie? Nie ma problemu! Wystarczy skorzystać z finansowania faktur w PragmaGO. Dzięki temu przelew w kilka chwil znajdzie się na Twoim koncie, a Ty rozwiniesz swoją firmę. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie i jak z niego skorzystać? Sprawdź!

Czym jest finansowanie faktur?

Wyobraź sobie, że nie musisz czekać kilka-kilkadziesiąt dni, aż Twój kontrahent opłaci fakturę. Pieniądze pojawią się na koncie od razu. Tak działa finansowanie faktur – czyli usługa, dzięki której pożegnasz zatory płatnicze. Wystarczy zgłosić zobowiązanie do PragmaGO, wypełniając krótki formularz online. PragmaGO przeleje pieniądze na Twoje konto, a kontrahent zapłaci w ustalonym wcześniej terminie.

Kto może skorzystać z tej opcji? Jest dostępna dla każdego przedsiębiorcy (także nowych firm i start-upów) z dowolnej branży. Faktura musi mieć jeszcze minimum 7 dni do dnia spłaty, a jej maksymalna wartość to 250 tys. złotych.

Finansowanie faktur w PragmaGO jest usługą jednorazową – jeśli potrzebujesz szybszego spłacenia zobowiązania od czasu do czasu. Jeżeli masz stałych klientów, którym regularnie wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, lepiej sprawdzi się faktoring z umową i limitem do 1 mln złotych.

Finansowanie faktur krok po kroku

Żeby skorzystać z finansowania faktur, nie trzeba wypełniać papierowej umowy ani czekać – weryfikacja odbywa się w ekspresowym tempie, w 100% online. Dzięki temu bardzo szybko możesz skorzystać z gotówki, np. spłacić zobowiązania, wypłacić pieniądze pracownikom czy kupić towar niezbędny do dalszego działania Twojego biznesu.

Jak krok po kroku otrzymać pieniądze na konto?

1. Wypełnij wniosek online, co zajmie zaledwie kilka minut.

2. Zaakceptuj warunki finansowania SMS-em.

3. Poczekaj, aż odbiorca (kontrahent) wyrazi zgodę na cesję.

4. Już do 2 godzin od zgody otrzymasz środki na konto (przelewem ekspresowym).

5. Korzystaj z gotówki tak, jak Ci wygodnie!

Jak wypełnić formularz online?

Wniosek jest bardzo łatwy do wypełnienia oraz intuicyjny – system poprowadzi Cię krok po kroku. Wystarczy, że załączysz fakturę, którą chcesz sfinansować (np. w formacie PDF) i podasz niezbędne dane. W formularzu wpisujesz m.in. swój NIP, numer telefonu, imię i nazwisko czy dane kontrahentów. Ostatnim krokiem jest weryfikacja tożsamości, która znacznie usprawnia cały proces. Możesz zrobić to w bezpieczny sposób – przelewem z Blue Media na kwotę 1 zł lub poprzez Kontomatik.

Po złożeniu wniosku w trybie ekspresowym następuje weryfikacja i przedstawienie dedykowanej oferty. Wszystkie informacje otrzymasz drogą mailową, w tym dokładne warunki usługi. Później uzyskasz też limit finansowania – dzięki temu możesz przesyłać kolejne faktury przez Strefę klienta.

Chcesz wiedzieć więcej o finansowaniu faktur? Przeczytaj informacje na stronie: https://pragmago.pl/finansowanie-faktur/