mp-foto.pl

fotografia, multimedia, lifestyle

sklep internetowy
Internet

Program do obsługi sklepu internetowego – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Prowadzenie handlu online wymaga odpowiedniego oprogramowania. Czym są programy do obsługi e-commerce? Jakie mają one zastosowanie?

Obecnie sklep internetowy uznawany jest za przyszłość handlu. To właśnie w internecie można uzyskać szybki i wygodny dostęp do zróżnicowanych towarów z dowolnego miejsca na świecie. Aby prowadzić obsługę sklepów online, konieczne jest odpowiednie oprogramowanie. Zobacz najważniejsze informacje na jego temat!

Czym jest program do obsługi sklepu internetowego?

Oprogramowanie komputerowe jest obecnie używane do prowadzenia wielu czynności. Również dzięki niemu można obsługiwać sklep internetowy, czyli prowadzić sprzedaż, obsługę klientów, prace związane z magazynowaniem, zamawianiem towarów, inwentaryzacją.

Obecnie programy przeznaczone do obsługi sklepów internetowych są bardzo często zintegrowanie z platformami sprzedażowymi. Może jednak zdarzyć się, że dostępne oprogramowanie nie będzie zawierało wszystkich potrzebnych funkcjonalności. W takim przypadku sklep internetowy można wyposażyć w innego typu system e-commerce.

Rodzaje programów do sklepów internetowych

Programy tego typu dzielone są na dwie główne kategorie zależnie od tego, w jakiej formie prowadzony będzie handel:

 • programy obsługujące sklep internetowy B2C – są one przeznaczone do prowadzenia handlu detalicznego
 • programy obsługujące sklep internetowy B2B – dzięki nim można prowadzić internetową sprzedaż hurtową dla innych firm

Jakie funkcje ma program e-commerce?

Program, który służy do obsługi sklepów internetowych, może zaoferować swoim użytkownikom dostęp do szerokiej gamy funkcjonalności. Co mogą one zaoferować?

Wśród dostępnych funkcji, w jakie może być wyposażony sklep internetowy, znajdują się przede wszystkim:

 • wprowadzanie towarów do sklepu
 • tworzenie kategorii w sklepie
 • rejestracja zamówień
 • tworzenie kont klientów
 • przygotowywanie spersonalizowanych ofert
 • obsługa programów lojalnościowych
 • obsługa wysyłek oraz transportu
 • prowadzenie reklamacji
 • obsługa zwrotów
 • wielojęzyczność sklepu
 • wielowalutowość

Powyższy zakres usług jest jedynie przykładowy, ponieważ na rynku dostępne są również programy o znacznie szerszej funkcjonalności.

Warto też wskazać, że sklep internetowy wyposażony w oprogramowanie e-commerce może być łatwiej zintegrowany z różnymi zewnętrznymi usługami. Przykładowo możliwe jest wtedy łatwiejsze przygotowywanie towarów do wysyłek dzięki współpracy z systemami firm kurierskich, przyjmowanie płatności za pośrednictwem systemów płatności online.

Oprogramowanie e-commerce – gdzie zamówić?

Gdy chodzi o sklepy internetowe Warszawa to jeden z rynków, gdzie obecnie działa wiele firm specjalizujących się e-commerce. Są to również firmy, które zajmują się realizacją sklepów internetowych na zamówienie klientów oraz wdrożeniami systemów e-commerce.

Takie usługi oferuje między innymi firma itcenter.pl, której domeną jest obsługa informatyczna przedsiębiorstw. W jej ofercie dostępne są programy e-commerce dedykowane zarówno do sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej.

Z dokładnymi informacjami dotyczącymi oferty firmy można zapoznać się w internecie na stronie: https://itcenter.pl/oferta/biznes-w-internecie/sklepy-internetowe/.

Jakie korzyści oferują programy e-commerce?

Skorzystanie z programów e-commerce do obsługi sklepów internetowych ma wiele korzyści. Jakie są główne zalety z jego wdrożeniem w sklepie online?

Praca w handlu online jest łatwiejsza, gdy do dyspozycji ma się funkcjonalny program. Wtedy sprzedaż może być efektywniejsza, szybsza i wygodniejsza, co przekłada się na komfort w sprzedaży przez internet oraz oszczędność czasu.

Dobre systemy e-commerce wykorzystują rozwiązania wspomagające obsługę klienta. Dzięki nim mogą oni łatwo tworzyć swoje konta, korzystać ze spersonalizowanych ofert. Sklep może z kolei szybciej prowadzić sprzedaż, co również przekłada się na większe zadowolenie kupujących.

Gdy zatem chodzi o nowe oraz istniejące już sklepy internetowe Warszawa to jeden z rynków, na którym działa wiele firm zajmujących się wdrażaniem systemów e-commerce. Warto więc pomyśleć o kontakcie ze specjalistami w tym zakresie, aby otrzymać fachową pomoc w doborze systemu oraz w jego wdrożeniu.